Pogwizdani muzyczną gwiazdą 31. Finału WOŚP Racibórz

0
205

WOŚP Racibórz zaprasza na koncert Pogwizdanych czyli wielkie zwieńczenie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na raciborskim rynku przy muzyce nietypowej kapeli łączącej folk i muzykę pop.

Już 29 stycznia na raciborskim rynku o godz. 19:00 będziemy w stanie wziąć udział w koncercie muzycznej gwiazdy wieczoru – zespołu Pogwizdani.

Jak mówią o sobie sami muzycy: „Jesteśmy grupą przyjaciół, która swoim humorystycznym podejściem do muzyki umila czas. Niewątpliwie wspólna pasja do folku, pięknych kobiet i dobrej imprezy nas połączyła. Gramy na instrumentach tradycyjnych, charakterystycznych dla naszego regionu, jednak czysty folklor to nie nasza bajka. Aktualnie coverujemy wszystkie kawałki, które tylko nam się spodobają i wpadną w ucho, nadając im nierzadko drugie życie. Staramy się również pracować nad autorskimi utworami, które gdzieś tam powoli powstają póki co w tajemnicy przed internetem. Śpiewanie na kilka głosów i bardzo luźne podejście do muzyki jest chyba naszym największym atutem. Każdy z nas jest indywidualistą na swój własny sposób, dlatego też nasze występy są często nieprzewidywalne”.

O brzmieniu i stylu Pogwizdanych możemy przekonać się z ich wykonania słynnego przeboju Dziewczyny o perłowych oczach, które znajdziemy tutaj.

O samym zespole dowiedzieć można się więcej z ich strony internetowej, którą znajdziemy tutaj.

Po więcej informacji odnośnie 31. Finału WOŚP Racibórz zapraszamy na stronę wydarzenia.

Zachęcamy również do odwiedzania oficjalnej strony FB Raciborskiego Centrum Kultury, którą znajdziemy tutaj.

Źródło: Raciborskie Centrum Kultury