Teatr Obywatelski

0
129

22 sierpnia rozpoczyna się projekt naszego partnera – Fundacji Ius et Civis. Teatr Obywatelski to próba połączenia problemów i tematów, związanych z aktywnością obywatelską młodych ludzi, z teatrem. W ramach wymiany uczestnicy z Czech, Ukrainy, Gruzji, Estonii oraz Polski stworzą spektakl teatralny, skupiający się na największych problemach młodych ludzi w obszarze aktywności obywatelskiej.

Projekt rozpoczął się od wizyty przygotowawczej, w ramach której poruszone zostały kwestie organizacyjne i techniczne wymiany oraz podzielono obowiązki dla każdej grupy narodowej. W tym czasie odbyła się także wycieczka do zamku w Dzięgielowie, gdzie odbędzie się większość projektu. Liderzy grup narodowych mieli także okazję zobaczyć siedzibę jednej z organizacji partnerskich projektu – Petrklič help z.s. z Czech – która mieści się w Cieszynie.

Wymiana rozpocznie się 22 sierpnia. Do 28 sierpnia uczestnicy będą pracować nad stworzeniem spektaklu w Dzięgielowie. Później, przeniosą się do Chorzowa i Katowic, gdzie będzie można obejrzeć rezultaty projektu w postaci spektakli. Powstaną one na podstawie micro-diagnoz, przeprowadzonych przez każdy kraj partnerski, które mają na celu zbadanie tego, czym jest aktywność obywatelska według młodych ludzi, jakie są najbardziej popularne rodzaje aktywności obywatelskiej, w które są oni zaangażowani, oraz jakie są przeszkody w podejmowaniu takich działań.

Wszystkie rezultaty projektu będą dostępne na specjalnej podstronie projektu na stronie Fundacji oraz na jej mediach społecznościowych.

https://www.iusetcivis.pl/

Projekt jest finansowany ze środków Erasmus+.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię