Letnie muzykowanie w Wodzisławiu Śląskim 

0
91

W Wodzisławiu Śląskim sierpień upłynie pod znakiem muzyki! Letnie muzykowanie odbędzie się w Parku Miejskim już 7 sierpnia, a organizowane jest przez Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Telewizję TVS! Kto wystąpi? Przedstawiamy program w tym artykule! 

7 sierpnia to dzień inauguracji wydarzenia pt. “Letnie muzykowanie”, będącego serią koncertów, które odbywać będą się w każdą niedzielę w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim. Organizatorami wydarzenia są Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Telewizja TVS! W pierwszą niedzielę, o godzinie 18:00, wystąpi Michalina Starosta, która pojawiła się na scenie w 2016 roku i zadebiutowała utworem pt. “Dobry Dzień”. Niegdyś występowała w zespole, grającym śląską muzykę taneczną, jednak po czasie postanowiła rozwinąć skrzydła w karierze solowej. Jej muzykę wciąż można zaliczyć do gatunku tanecznej z delikatnymi dźwiękami muzyki regionalnej. Utwory Michaliny na pewno przypadną wszystkim do gustu i rozruszają publikę. 

Drugą gwiazdą, która pojawi się tego dnia na scenie, jest doświadczony muzyk, mający ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży i na scenie, Tomasz Calicki! Artysta znany jest z wykonywania muzyki, którą można określić jako biesiadną, ale na pewno słuchacze znają go ze śląskich szlagierów. Calicki znany jest nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce, bowiem gości na scenie już od 1991 roku, bawiąc publiczność swoją muzyką. 

To pierwszy z czterech koncertów, które zostały zaplanowane na ten miesiąc w Wodzisławiu. 14 sierpnia wystąpi Karpowicz Family, a tydzień później zespół Gra-My, całość zakończy się 28 sierpnia występem Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej! 

https://wodzislaw-slaski.pl/spotkajmy-sie-na-letnim-muzykowaniu-w-parku-miejskim