Targi Książki w Katowicach

0
113

Wyjątkową okazję na aktualizację swojej domowej biblioteki będą mieli miłośnicy książek na Śląsku. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się kolejna edycja Targów Książki!

Śląskie Targi Książki to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze otwartym, łączące prezentację oferty licznych wydawnictw z ciekawym i rozbudowanym programem imprez towarzyszących, w którym aktywny udział biorą popularni i lubiani autorzy.

Motywem przewodnim wydarzenia i jednocześnie gościem będzie Ukraina. Wspólne czytelnicze święto potrwa 3 dni, w trakcie których, łowcy dobrej książki będą mogli znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich, wartościowe książki z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy, a obecność antykwariatów sprawi, że nie zabraknie także starszych tytułów. Tradycyjnie, nieodłączną częścią Targów są spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje oraz atrakcje dla dzieci, a Śląscy Blogerzy Książkowi poprowadzą wymianę książek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Targi odbędą się w dobrze już znanym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 4-6 listopada w następujących godzinach:

  • Piątek: 12:00-19:00;
  • Sobota: 11:00-19:00;
  • Niedziela: 11:00-17:00.

Organizatorem Targów Książki w Katowicach jest Fundacja Historia i Kultura, a miastem współgospodarzem są Katowice, a partnerem merytorycznym – Biblioteka Śląska.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania literackiej imprezy oraz śledzenia aktualnych wiadomości na stronie wydarzenia na Facebook!