Filmowe Środy powracają do Mediateki!

0
106

Kolejne filmowe dzieła szykują się do pokazu. Dla wszystkich stałych bywalców oraz nowych widzów Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu organizuje kolejny cykl pokazów filmowych.

“Z książki na ekran” – zgodnie z takim hasłem został wymyślony aktualny cykl pokazów. Listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem wypełniają niezwykłe adaptacje literatury – dramaty, komedie, kryminały i thrillery. Na ekranie pojawią się m.in. Alicia Vikander, Ralph Fiennes, Frances McDormand, Angelina Jolie, Bradley Cooper, Cate Blanchett, Jake Gyllenhaal, Nicole Kidman, Joaquin Phoenix, Lady Gaga i inni. 

Filmy, które organizatorzy przygotowali dla widzów, obfitują w różne nagrody i nominacje. Wśród tytułów ukażą się takie perełki, jak “Nomadland”, “Wierny ogrodnik”, “Ci, którzy życzą mi śmierci”, “Światło między oceanami”, “Dom Gucci”, “Bracia Sisters”, “Zanim zasnę”, “Wróg” czy “Zaułek koszmarów”.

Seanse będą odbywać się każdą środę listopada i grudnia (2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12, 21.12, 28.12.2022) o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11

Pragniemy poinformować, że wstęp na seanse jest bezpłatny. Organizator ostrzega, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu, a podczas seansów obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia. 

Serdecznie zapraszamy na pokazy kultowych filmów wszystkich miłośników kinematografii!