Najhuczniejsza osiemnastka na Zagłębiu, czyli osiemnasta edycja Koncertu IX Muz w Będzinie

0
131

11 października br., w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie, odbył się Koncert IX muz. W tym roku hasłem przewodnim było: „You are simply the best”. Koncert koordynowany był przez mgr Małgorzatę Dyaczyńską oraz mgr Agnieszkę Kępińską.

Tegoroczna edycja koncertu, zrzeszającego młodych artystów, jest już osiemnastą. Oznacza to, że Muzy osiągnęły pełnoletniość w stuletniej tradycji istnienia szkoły. Na koncercie rokrocznie pojawiają się władze Będzina, powracają absolwenci a młode gwiazdy mają szansę zabłysnąć. Nazwijmy to zagłębiowską kopalnią talentów. 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że samo słowo koncert przywodzi na myśl tylko i wyłącznie śpiew, ale nic bardziej mylnego. W „wyspiańskim” pojęciu słowa koncert mieszczą się: tańce, sztuki walki, pantomima, kabarety, krótkie przedstawienia teatralne, a niekiedy i opera. 

Jeśli jesteś miłośnikiem kultury, to wydarzenie multikulturalne jest właśnie dla ciebie.

Jako absolwentka tego liceum, śmiało mogę powiedzieć, że talentu, pasji i zamiłowania do sztuki w tej szkole na pewno nie brakuje i zapewne dlatego, z roku na rok, koncert szczyci się coraz wyższym poziomem organizacji technicznej, ale również zainteresowaniem osób z zewnątrz.

Wstęp na koncert to symboliczna kwota 5 zł, która co roku jest przekazywana na rozwój szkoły lub okoliczne zbiórki charytatywne. 

Tegoroczna edycja koncertu już niestety za nami, ale serdecznie zapraszamy na każdą kolejną. Informacje o koncertach udostępniane są na stronie szkoły oraz ich Facebooku.

Włączcie swoją czujność!