Sztuka kameralna w nie kameralnym wydaniu – XXXI Festiwal Ars Cameralis

0
97

Od 7 do 26 listopada Festiwal Ars Cameralis weźmie w posiadanie: sale koncertowe, sceny teatralne oraz muzyczne, a także ekrany kinowe w kilku miastach naszego województwa, m.in.: Katowicach czy Sosnowcu.

Głównymi ośrodkami festiwalu będą Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (zlokalizowana na alei Korfantego), Kinoteatr Rialto w Katowicach (ul. Św. Jana 24) oraz Pałac Schoena w Sosnowcu (ul. Chemiczna 12).

Wśród atrakcji tego artystycznego fenomenu będzie można znaleźć m.in.:

  • Wystawy i wernisaże,
  • Spotkania z artystami,
  • Koncerty i pokazy filmowe,
  • Wykłady związane ze sztuką.

Największą uwagę powinno przykuwać główne wydarzenie festiwalu – wystawa „Przestrzenie referencyjne” Mischy Kuballa, która czarować będzie oficjalnie od 18 listopada. 

Dzień wcześniej, tj. 17 listopada, o godzinie 13.00 będzie można udać się na wykład artysty, któremu towarzyszyć będzie późniejsze oprowadzanie autorskie. Całość odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej BWA na alei Korfantego (wyżej wymieniona). 

19 listopada rusza również cykl warsztatów dla najmłodszych, powiązanych z wystawą, które mają zachęcić maluchy do zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki. Zajęcia odbywać  będą regularnie od poniedziałku do piątku w trakcie trwania wystawy, bezpłatny udział obowiązuje jednak w terminach 19 i 21 listopada.  Warsztaty będą skupiać się na motywie światła w sztuce. 

Informacji oraz harmonogramu tej gratki dla filantropów można szukać na stronach następujących instytucji: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Kinoteatr Rialto, Pałac Schoena Muzeum oraz na oficjalnej stronie festiwalu.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię