Świętochłowickie obchody Narodowego Święta Niepodległości

0
149

Miasto Świętochłowice przygotowało harmonogram wydarzeń niemal na cały dzień! W tym niezwykłym dla wszystkich Polaków dniu odbędą się: Bieg Niepodległości, koncert, zwiedzanie historycznego schronu oraz muzeum i wiele innych!

W piątek 11 listopada 2022 r. o godzinie 9.00 odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach. Tradycyjnie rozpocznie je msza za ojczyznę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach przy ul. Chorzowskiej 4. Natomiast po mszy, o godzinie 10:00, będzie miał miejsce uroczysty przemarsz w kierunku Pomnika Powstańców Śląskich w Parku Heiloo. 

Następnie, na godzinę 10.30 zaplanowano spotkanie przy ww. Pomniku, gdzie  odbędą się miejskie obchody Święta Niepodległości. Nieopodal ustalonego miejsca spotkania, na scenie w Parku Heiloo, kolejno zaczną odbywać się uroczystości takie jak: wspólne śpiewanie hymnu narodowego (godz. 12:00) oraz koncert „Niepodległości w dźwiękach” o 12:15, który zostanie wykonany przez młodych artystów ze Świętochłowic.

Niestety, kolejne wydarzenia nakładają się na siebie. Bieg Niepodległości, który odbędzie się na terenie OSiR „Skałka” rozpoczyna się o godzinie 12:00, w tym samym czasie, co wydarzenia przy pomniku oraz otwarcie wystawy 150-lecie kościoła w Lipinach, które nastąpi o godzinie 12:00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Na szczęście sama wystawa trwać będzie do godziny 17:00, więc można ją zwiedzić później.

Kolejną atrakcją dla uczestników uroczystości, otwartą przez dłuższy czas, będzie zwiedzanie z przewodnikiem Schronu Bojowego Nr 39 w Parku Heiloo. Zwiedzanie odbędzie się od godziny 12:00, aż do godziny 17:00.

Jednak to nie koniec wydarzeń, które odbędą się z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach. W czwartek 10 listopada 2022 r., o godzinie 17:00, odbędzie się bowiem wydarzenie towarzyszące, czyli Koncert Patriotyczny, który będzie miał miejsce przy ul. Harcerskiej 1 w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach. 

Prezydent Miasta Świętochłowice serdecznie zaprasza do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.