Szkolenie dla NGO – dodatkowy termin

0
154

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej zaprasza na szkolenie pt. „Jak pozyskać 190 tys. zł dotacji dla NGO / PS w ramach Krajowego Planu Odbudowy?”

Dodatkowy termin szkolenia odbędzie się 25 stycznia 2023 r. w godz. 10.30 – 15.00, w Chorzowie przy ul. Metalowców 13, budynek A2 sala 113.

Organizator zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy chcą wnioskować o dotację na rozwój organizacji.

Z uwagi na obszar realizacji projektu oferta skierowana jest do osób, które prowadzą lub będą prowadzić przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej (np. fundacje, stowarzyszenie) zamieszkałych (w przypadku organizacji posiadających siedzibę) wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Jak zidentyfikować potrzebne zakupy? Diagnoza potrzeb rozwojowych organizacji (pełna analiza SWOT z oceną zależności między czynnikami strategicznymi).
  • Na co zwrócić uwagę planując zakupy?
  • Dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy – dostępne środki, główne uwarunkowania i zasady ubiegania się o wsparcie.
  • Wniosek o dotacje. Wypełniamy kluczowe pola.

Szkolenie poprowadzi Waldemar Żbik – doradca kluczowy w OWES SWR, ekonomista z wykształcenia, od 2006 r. pracuje w III sektorze, pomaga organizacjom w rozwijaniu działalności, w tym zwłaszcza w oparciu o narzędzia ekonomiczne. 

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić to zgłoszenie.

Zgłoszenia organizator przyjmuje do dnia 24.01.2023 r. do godz. 10:00.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje ich kolejność, przy czym istnieje też możliwość zaproszenia w pierwszej kolejności organizacji, które nie korzystały ze wsparcia organizatora.

Uwaga: W związku z tym, że szkolenie jest bezpłatne przed jego rozpoczęciem konieczne będzie wypełnienie dokumentów (wzory zostaną przesłane po weryfikacji zgłoszenia) przez każdego uczestnika szkolenia oraz podmiot zgłaszający uczestnika (z podpisami osób reprezentujących).

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię