Dzieci Himalajów – wystawa fotografii

0
107

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu serdecznie zaprasza na zimową wystawę fotografii Dzieci Himalajów, którą możemy odwiedzać jeszcze do końca stycznia. Przenieśmy się do serca Himalajów dzięki niezwykłym pracom Krzysztofa Wielickiego.

Do 31 stycznia mamy okazję odwiedzić Galerię MOK w Zabrzu (Zabrze, ul. 3 maja 91a) by zobaczyć zdjęcia wykonane przez Krzysztofa Wielickiego – znanego polskiego wspinacza, taternika, alpinistę i himalaistę. 

Autor wystawy jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Został nagrodzony prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award, przez stowarzyszenie The Explorers Club oraz w październiku 2018 r. wraz z Reinholdem Messnerem odebrał prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sportu – Nagrodę Księżnej Asturii, która często określana jest jako hiszpańska nagroda nobla.

Na zdjęciach znajdziemy codzienność Himalajów, w szczególności dzieci, które są tytułowymi bohaterami wystawy. Przedstawione nam jest ich życie w stolicy Nepalu Katmandu, czy dziewczynki w mundurkach szkolnych ale również defilada orkiestry oraz mnicha najsłynniejszej buddyjskiej świątyni w Himalajach – stupy Swayambhunath (jej początki datowane są na ok. 460 r. n.e.).

Zdjęciom towarzyszą również pejzaże gór wykonane z pokładu samolotu i z kolejnych obozów zakładanych przez autora wystawy w trakcie wypraw.

Ekspozycja została wypożyczona z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wstęp wolny.

Godziny otwarcia Galerii MOK:

Poniedziałek:  7.00-20.00

Wtorek:  7.00-20.30

Środa:  7.00-19.30

Czwartek:  7.00-18.00

Piątek:  7.00-15.00

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu