Święto Róży Bielsko-Biała

0
130

Jeśli masz wolną sobotę, Galeria Bielska BWA zaprasza Cię na dni Bielska-Białej, podczas których czekają na Ciebie rozmaite atrakcje i aktywności. Święto Róży to nadzwyczajna okazja, by spędzić aktywnie sobotni dzień, w gronie najbliższych. 

Obchody Święta Róży odbędą się w Willi tajemniczego Theodora Sixta, austriackiego przedsiębiorcy i jednego z najbogatszych mieszkańców Bielska drugiej połowy XIX wieku. Piękny budynek w stylu neorenesansowym posłuży jako gospodarz unikatowej  imprezy, podczas której każdy może znaleźć interesujące zajęcie, od różnorodnych warsztatów, aż po spacer w ogrodzie pełnym pachnących róż. Tegoroczne Święto Róży towarzyszyć będzie obchodom Dni Bielska Białej (1-3.09.23).

Program Święta Róży prezentuje się następująco:

  • warsztaty czerpania papieru (w godzinach 14:00, 14:30 i 15:00) – każdy z uczestników będzie miał niezwykłą okazję do przygotowania własnego arkuszu papieru, który będzie mógł ozdobić płatkami róż (Uwaga! Obowiązują zapisy na info@galeriabielska.pl)
  • wernisaż wystawy artystów rezydentów z Wolfsburga: fotografa Tima Dahlhoffa i grafika Waltera Wintera (godz. 14.00, podziemie Willi Sixta)
  • warsztaty odbijania kwiatowych szablonów na tekstyliach  (godz. 14.00-18.00) – BWA zachęca do przynoszenia z sobą koszulek lub toreb, na których będzie można odbić wybrany szablon
  • warsztaty tworzenia roślinnych kadzideł – do ich przygotowania wykorzystamy dziko rosnące rośliny i zioła
  • W poszukiwaniu Róży – oprowadzanie po wystawie Dla Johanne i Anny (godz. 17.00) – po wystawie oprowadzi kuratorka, Agata Smalcerz;
  • Gościnność – strefa wytchnienia w ogrodzie willi (14.00-18.00) – przez cały czas będą dostępne leżaki, koce i woda różana.

data: 2 września (sobota)

godzina: 14:00