13. Edycja Nocy Teatrów w Metropolii

0
124

Już 9 września wystartuje 13. Edycja Nocy Teatrów w Metropolii, która swoim zasięgiem obejmie 8 miast, a w nich aż 14 teatrów, gdzie zostaną rozegrane 24 spektakle. Dodatkowo organizatorzy przygotowali ponad 50 atrakcji specjalnych.

Noc Teatrów jest największym świętem teatru w tym regionie i corocznie przyciąga od 8 do 10 tysięcy widzów. Oferta przygotowana przez organizatorów skierowana jest do każdego niezależnie od wieku, a także do rodzin, gdyż program przygotowany jest w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza tym ceny biletów na to wydarzenie są obniżone o przynajmniej połowę. Dla uczestników Nocy Teatrów GZM przygotowano specjalne kupony, które będą uprawniały do darmowych przejazdów autobusami, trolejbusami i tramwajami do danego teatru.

Dla najmłodszych Teatr Dzieci Zagłębia imienia Jana Dormana przygotował spektakl pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Według Marty Guśniowskiej, nie będzie to odtworzenie oryginalnej historii lecz przedstawiona zupełnie na odwrót, gdzie wilk będzie zabawny, uroczy i uprzejmy, a tytułowa dziewczynka okaże się prawdziwą łobuziarą. Poza tym po przedstawieniu będzie możliwość zarówno zwiedzenia teatru jak i wzięcia udziału w warsztatach lalkarskich. Teatr Śląski imienia Stanisława Wyspiańskiego przygotowuje specjalne, plenerowe widowisko na schodach. Widzowie będą mogli obejrzeć adaptację teatralną dzieła polskiej noblistki Olgi Tokarczuk – Empuzjon. Natomiast Teatr Korez w Katowicach zaprasza na kultowy spektakl „Weltmajstry” w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiadający o śląskich emocjach dotyczących rozgrywek piłki nożnej. Dodatkowo zaplanowano spotkanie z Dariuszem Chojnackim i Zbigniewem Rokitą – Ciulać czy się przytulać? Piłkarskie spotkanie autorsko-aktorskie.

Na specjalnie przygotowanej z tej okazji stronie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń towarzyszących, a także sztuk, które będą prezentowane podczas Nocy Teatrów GZM – nocteatrowgzm.pl.