Rzeźba w glinie w RCK

0
130

Dzieci w wieku od 7 do 11 lat wzięły udział w kolejnych wakacyjnych zajęciach Raciborskiego Centrum Kultury. Był to czas, w którym dzieci mogły się zagłębić w świat, gdzie mała dłoń może stworzyć wielkie cuda!

Pracownia rzeźby Raciborskiego Centrum Kultury jest jedną z najbardziej popularnych wśród dzieci i młodzieży, choć jej zajęcia adresowane są do osób w każdym wieku. Działa nieprzerwanie od wielu lat w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego RCK pod twórczą opieką Katarzyny Baron-Roguli. W ramach pracowni wykonywane są formy przestrzenne w różnych technikach, między innymi: małe formy z gliny, medale i medaliony, popiersia, instalacje przestrzenne czy narzuty gipsowe. Powstałe prace prezentowane są na wystawach, a wiele z nich zdobi korytarze budynków Raciborskiego Centrum Kultury.

Rzeźba w glinie to nie tylko kreatywna zabawa, ale także wyjątkowa forma edukacji, rozwijania umiejętności oraz budowania pewności siebie u dzieci. Z tej aktywności wynika wiele korzyści, na przykład, rozwój zdolności manualnych, rozwój wyobraźni i kreatywności czy rozwijanie cierpliwości.

Podczas zaznajamiania się przez najmłodszych z podstawowymi technikammi obróbki gliny, uśmiech nie schodził z twarz, gdyż wynikiem ich nauki stały się własne piękne rzeźby!

Do zapoznania się z relacją zapraszamy na fanpage Raciborskiego Centrum Kultury na facebook.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię