Studencki Nobel

0
104

Studencki Nobel to cykliczny program stypendialny, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyłonienie wybitnych studentów, którzy mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w 9 kategoriach – naukowych, artystycznych, jak i społecznych. 

Corocznie konkursowi Studencki Nobel towarzyszą konferencje naukowe oraz spotkania z inspirującymi ludźmi. W tym roku również nie zabrakło takich atrakcji. 

W konferencji „Wyzwania przyszłości”, która odbyła się 01.03.2022 online, na platformie Zoom, wzięło udział 10 studentów – prelegentów, którzy występowali w dwóch panelach tematycznych: prawnym oraz humanistyczno-społecznym. W swoich wystąpieniach poruszali temat konferencji – jak widzą przyszłość, co złego może się wydarzyć i jakie problemy będą wyzwaniem dla ludzkości za kilkadziesiąt, kilkanaście, a nawet kilka lat. 

Wystąpienia studentów poprzedzone były wystąpieniami 3 ekspertów: Pana Marcina Waryszaka, Dyrektora Operacyjnego w Calmsie, który obecnie pracuje nad projektami badawczo-rozwojowymi obejmującymi wsparcie zdrowia psychicznego dzieci – terapie cyfrowe i Pani Weroniki Czaplewskiej, Dyrektor ds. strategii w Calmsie, Prezes fundacji QuantFin wspierającej młode talenty, aby w pełni wykorzystały swój potencjał w dziedzinie finansów ilościowych i ESG, którzy opowiedzieli o innowacjach w medycynie. Pan Robert Kłosowski, który jest członkiem zarządu Platforma Przemysłu Przyszłości i specjalizuje się w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi oraz pozyskiwaniem środków zewnętrznych, opowiedział o Przemyśle 4.0.

Konferencję można obejrzeć na fanpage’u Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego: https://fb.watch/cyg0Zkpf_U/

Termin pełnej rejestracji upływa 23 kwietnia, a selekcja kandydatów nastąpi 14 maja. Warto wspomnieć, że zgłoszenia oceniane są nie tylko przez profesorów uczelni wyższych, ale także przez studentów. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię