Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne

0
143

Wielkanoc już niebawem, jednak w ten magiczny okres świąt nie wszyscy mogą zjeść tradycyjne śniadanie z kimś bliskim. Na ten problem odpowiadają Fundacja Wolne Miejsce wraz z Metropolią GZM, które wspólnie organizują Metropolitalne Śniadanie dla samotnych. 

Wielka Sobota oraz Niedziela Wielkanocna są czasem, w którym to samotne osoby będą mogły otrzymać paczkę z jedzeniem. Zostaną one dostarczone przez wolontariuszy, którzy wyruszą prosto z Centrum Kongresowego w Katowicach, aby rozwozić wcześniej wspomnianą żywność po miastach metropolitalnych. W tym roku w pakunku ze śniadaniem znajdą się: barszcz biały z jajkiem, sałatka jarzynowa, biała kiełbasa i charakterystyczne dla tych świąt pisanki, a także drobne prezenty z życzeniami. 

Jak zgłosić się do akcji?  

Osoby potrzebujące mogą wyrazić chęć przyjęcia paczki, dzwoniąc na infolinię pod numer: 572 005 558. Linia będzie działała od 7 do 13 kwietnia w godzinach 9:00-17:00

Ta jakże szlachetna akcja otrzymała wsparcie finansowe za pośrednictwem katowickiego MOPS, które wyniosło 35 tys. złotych. W tym celu zostało udostępnione także wcześniej wspomniane Centrum Kongresowe w Katowicach, aby wolontariusze mogli przygotowywać posiłki dla osób samotnych, a także paczki, które następnie zostaną dostarczone bezpośrednio do ich domów. 

Jak zostać wolontariuszem? 

Jeśli chcesz pomóc w przygotowywaniu posiłków, możesz zadzwonić na infolinię pod numer 509 455 555, aby wyrazić chęć zostania wolontariuszem lub odwiedzić profil Facebook, do którego link wklejamy poniżej. Trzecim sposobem jest pobranie aplikacji mobilnej dla wolontariuszy PLZ. Każda pomoc się liczy, dlatego zachęcamy do zgłaszania się! 

Źródło zdjęcia: katowice.eu