Kubańska noc i Raciborskie lato w mieście

0
100

Raciborskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa i przygotowało sporo wydarzeń na okres wakacyjny. W piątek odbył się koncert muzyki kubańskiej i potańcówka latino na Bulwarach Nadodrzańskich, a już wkrótce zostaną zorganizowane warsztaty w ramach akcji Lato w Mieście.

W piątek odbył się SABROSURA VIVAA, czyli koncert muzyki kubańskiej w wykonaniu sextetu Juana Carlosa Hechavarria oraz potańcówka latino z DJ JUNKY. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 20:00 na Bulwarach Nadodrzańskich i trwało do północy. Gorące latynoskie rytmy, świetni muzycy i wirujące w rytm tej muzyki pary taneczne. Na moment Racibórz przybrał barwy kubańskie.

Gwiazdą wieczoru był Juan Carlos Hechavarria, znana kubańska osobistość i jeden z piękniejszych głosów son wszystkich czasów. Hechavarria to wszechstronna postać wszystkich iberoamerykańskich muzycznych gatunków – od salsy, bachaty, merengue po ballady bolero. Dawniej wokalista słynnej kubańskiej orkiestry Klimax w największych latach jej świetności.

W Polsce od kilku lat znany, ceniony i podziwiany jako wokalista solista, ale także jako śpiewający DJ Juanky oraz animator kultury kubańskiej. Na rozpoczęcie lata pojawił się w Raciborzu ze swoim latynoskim sextetem. To już tradycja, że od kilku lat w ramach wydarzeń letnich, Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na gorącą potańcówkę na Bulwary Nadodrzańskie.

Wystąpili:

Juan Carlos Hechavarria – wokal, DJ Juanky

Miguel Fonseca – Piano

Nando del Rio – Bas

Osmar Pegudo – Conga

Paul Chapman – Timbalesy

Taras Backovsky – Saksofon

Już wkrótce w Raciborskim Centrum Kultury  odbędzie się więcej interesujących wydarzeń. Placówka zaprasza na jedyne w swoim rodzaju warsztaty. Zajęcia odbędą się w dniach 25-29 lipca w RCK RDK, ul. Chopina 21 dla dwóch grup wiekowych: 9-14 lat i od 15 lat.  Warsztaty poprowadzą Magda Maurer, Ola Micher i Agata Kręć. Dziewczyny pokażą wiele ciekawych technik zabawy ze sztuką: od malowania na szkle (monotypia), tworzenia roślinnych obrazów, zaprojektowania własnej koszulki po malowanie intuicyjne. Zapisy na warsztaty w RCK tel. 32 412 32 40  Szczegółowe informacje na: http://www.rck.com.pl/n/site/index/405-lato-z-rck-2022.html

Zajęcia w ramach akcji Lato w Mieście 2022 odbywają się przy finansowym wsparciu Miasta Racibórz.  

Artykuł powstał we współpracy z instytucją partnerską – Raciborskim Centrum Kultury.