Stormwater Poland 2022

0
126

W dniach 28-29 września 2022 roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, po raz kolejny odbędzie się konferencja, poświęcona zmianom klimatu. W tym roku, motywem przewodnim wydarzenia będzie deszczówka.

Według specjalistów, Polska ma coraz większe problemy z retencją wody. Obecnie, dzięki retencji, gromadzimy tylko około 6,5% objętości średniorocznego odpływu rzecznego. Szacuje się natomiast, że przy obecnych w Polsce warunkach atmosferycznych i geograficznych, możliwa jest retencja na poziomie 15% średniego rocznego odpływu. 

Świadomość obywateli, dotyczące konieczności wprowadzenia zmian w użytkowaniu wody, rośnie, jednak dalsze starania w tej kwestii nadal są konieczne. Dzięki programowi “Moja woda” 50 tysięcy rodzin zaopatrzyło się w specjalne zbiorniki do retencji deszczówki. Pomimo dobrego wpływu programu na działania proklimatyczne, rząd postanowił nie wznawiać naboru na rok 2022.

Wydarzenie będzie okazją do naukowego dyskursu na temat najlepszych sposobach oddziaływania na środowisko, mającego na celu zwiększenie retencji wody w Polsce. Będzie to nie tylko czas dyskusji na temat systemów odwodnienia, ale także jakości wody, zbieranej z deszczówki.

Konferencja Stormwater Poland 2022 skupi się na czterech blokach tematycznych. Są to: Made in Silesia, Deszczówka nie musi być ściekiem!, Inteligentna infrastruktura deszczowa, Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji. 

Źródło: portalkomunalny.pl