Sierpień w Będzinie – lato w mieście!  

0
101

Lipiec już za nami! Witamy sierpień! Czujnie przyglądamy się temu, jakie wydarzenia odbywają się w poszczególnych miastach Śląska. Tym razem na tapet weźmiemy Będzin, który przygotował dla swoich mieszkańców kilka ciekawych atrakcji w tym ostatnim miesiącu wakacji! 

Lipiec w Będzinie był bardzo aktywny oraz pełen interesujących wydarzeń. Miasto postarało się, by sierpień również dał mieszkańcom sporo zabawy, ale nie tylko! 6 sierpnia o godzinie 17:00 na Plaży Miejskiej przy ul. Brzozowickiej, odbędzie się koncert Stwora Głodomora i animacje dla najmłodszych oraz zabawy na dmuchańcach. 

Miłośnicy sportu znajdą coś dla siebie w każdą “imprezową sobotę”, które przypadają na 6, 13 i 20 sierpnia. O 15 joga na placu przed biblioteką miejską, a godzinę później cross na plaży! Smakoszy natomiast miasto zaprasza 13 sierpnia na plażę, gdzie uczestnicy Masterchefa zrobią Wielkie Grillowanie. Będzin odwiedzi finalista 6. sezonu Damian Sobek oraz Bartosz Kulik, będący uczestnikiem Masterchef Junior. 

14 sierpnia to dzień dla fanów militariów, a przy okazji możliwość uczczenia Święta Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia. W Parku Syberka w godzinach od 14 do 18 zaplanowany został pokaz sprzętu wojskowego przy akompaniamencie orkiestry dętej. Na scenie natomiast pojawią się młode zespoły rockowe, a zatem to także coś dla fanów dobrego rocka! 

Natomiast 20 sierpnia Plaża Miejska będzie parkietem na wielkiej potańcówce, którą poprzedzi reprezentacja organizacji MMA Attack, wracająca po ośmiu latach do ponownego działania. Ośrodek Kultury w Będzinie przygotował także festyny dla dzieci, odbywające się w różnych dzielnicach miasta w godzinach od 15 do 18. Szczegółowy plan znajduje się na stronie w linku poniżej: 

https://www.bedzin.pl/aktualnosc-4345-lato_w_miescie_ciag_dalszy.html