Spotkanie z Ministrem Arkadym Rzegockim

0
98

We wtorek 6 września na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego odbyło się spotkanie z Ministrem Arkadym Rzegockim, Szefem Służby Dyplomatycznej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób.

Spotkanie zorganizowane przy współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach, Akademii Dyplomacji w Uniwersytecie Otwartym UŚ, Instytutu Inicjatyw Lokalnych oraz Instytutu Roździeńskiego przyciągnęło tłumy młodych osób, które wiążą swoją przyszłość z dyplomacją. 

Szef Służby Zagranicznej – minister Arkady Rzegocki – to były ambasador RP w Wielkiej Brytanii, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, politolog zajmującym się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power. Minister podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat kulis pracy dyplomaty oraz przedstawi informacje na temat tegorocznej aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Podczas spotkania był również przewidziany czas na pytania od widowni, która nie zawiodła i tym razem! Wiele pytań dotyczących pracy w dyplomacji możliwości rozwoju i ciekawostkach z życia Pana Ministra padły w sali. 

Wszystkich zainteresowanych czy to dyplomacją, czy prawem międzynarodowym publicznym i stosunkami międzynarodowymi zachęcamy do zapoznania się z ofertą Akademii Dyplomacji Liderów, które również jest mechanizmem mogącym przygotować potencjalnych przyszłych pracowników placówek dyplomatycznych. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: https://www.liderzydyplomacji.com/