Nadchodzi XII Noc Teatrów GZM!

0
108

Najlepsze spektakle minionego sezonu, a także świeżutkie, wrześniowe premiery – komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne i eksperymentalne, dla dorosłych i dla dzieci – wszystko to czeka miłośników teatru podczas XII Nocy Teatrów GZM!

Metropolitalna noc teatrów odbędzie się już w sobotę 17 września, a to oznacza, że miłośnicy teatru, i nie tylko, mogą już planować wyjątkowy wieczór pełen scenicznych akcji. 13 teatrów w 7 miastach metropolii zaprezentuje aż 22 spektakle i zaprosi do udziału w ponad 50 atrakcjach specjalnych. Jest z czego wybierać!

Małą niespodzianką tegorocznej edycji będzie wystawienie w plenerze „Korzeńca”, kultowego spektaklu Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Dodatkowo, przewidziano również atrakcje specjalne towarzyszące spektaklowi – wędrówka po mieście śladami kafelkarza Alojzego Korzeńca, potańcówka do żywej muzyki, granej przez Sosnowiecką Orkiestrę Dętą, czy spotkanie z twórcami „Korzeńca” – tego książkowego i tego scenicznego, czyli ze Zbigniewem Białasem, pisarzem, i Remigiuszem Brzykiem, reżyserem. W Sosnowcu będzie również odsłonięty pamiątkowy mural, upamiętniający tę edycję Nocy Teatrów, przedstawiający Jana Kiepurę – światowej sławy śpiewaka i aktora, pochodzącego z Sosnowca. 

Bilety podczas całego wydarzenia są w bardzo okazjonalnych cenach, w większości są po prostu darmowe lub za symboliczną kwotę. Dlatego Noc Teatrów GZM to doskonała okazja, aby zobaczyć ulubione spektakle lub obejrzeć nowe przedstawienia!
Cały repertuar można sprawdzić na oficjalnej stronie wydarzenia.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię