Połączeni wyobraźnią – sesja RPG w Gliwicach

0
151

Każdy zakamarek świata ma swoją czarodziejską stronę. Ta magia skrywa się w fantazji jego mieszkańców. Niektórzy tworzą nowe rzeczywistości na własną rękę. Niektórzy czynią to ramię w ramię z innymi. Takie właśnie spotkanie tworzycieli niezwykłości odbędzie się wkrótce w Gliwicach.

Dnia 11 stycznia 2023 roku o godzinie 17:45 w gliwickiej herbaciarni “Z liścia” będzie mieć miejsce Spotkanie RPG. Wydarzenie jest darmowe i można zapisać się na nie na Facebook’u organizatorów.

Inicjatywę realizuje grupa “Gliwickie spotkania RPG”. Są to osoby zrzeszające fanów towarzyskich gier narracyjnych. W rozgrywkach tego nurtu gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci, które żyją w wyobrażonym przez uczestników świecie.

Gliwicka sesja jest przeznaczona w szczególności dla osób, które nie miały jak dotąd okazji brania udziału w towarzyskich grach fabularnych i chcą dopiero zapoznać się z ich zasadami i przebiegiem. Oprócz początkujących, organizatorzy zapraszają też osoby mające już doświadczenie z RPG i chcących poznać nowe systemy rozgrywki lub zagrać z nową ekipą fanów gier narracyjnych.

Plan wydarzenia zakłada, że spotkanie rozpocznie się od luźnej rozmowy na temat RPG, aby wkrótce przejść do części właściwej inicjatywy, a więc sesji. Planowanych sesji rozgrywek jest łącznie sześć. Spotkanie zakończy się o godzinie 22, ale chętni będą mogli zostać po nim jeszcze przez pół godziny na after party.

After party umożliwi osobom uczestniczącym w sesji podzielenie się wrażeniami z jej przebiegu. Jest również otwarte nawet na tych, którzy nie grali, jeśli tylko chcą wziąć udział w żywiołowej dyskusji o RPG. 

Inicjatywy, takie jak ta, są okazją do fenomenalnej i rozwijającej zabawy. Każdy ma szansę wziąć w nich udział i w przyjaznych warunkach poćwiczyć swoją wyobraźnię i umiejętność współpracy. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów, tak wyjątkowe okazje są nieraz na wyciągnięcie ręki. By dołączyć, wystarczy tylko odrobina wyobraźni.