Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Instytucie Roździeńskim

0
35

Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera” – teraz dobrać można nie tylko książkę, ale również i towarzystwo do jej czytania! Uczestnicy Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, zatopią się w morzu słów, by wspólnie odkrywać tajemnice każdej strony.

Spotkania odbywają się w ramach projektu “CzytajMy”, realizowanego przez stowarzyszenie Instytut Roździeńskiego. Projekt ma na celu promowanie czytelnictwa poprzez różnorodne działania, które mają zachęcić ludzi do sięgania po literaturę, rozwijania umiejętności krytycznego myślenia oraz budowania szacunku dla różnych opinii. Pragniemy, aby uczestnicy projektu odkryli korzyści płynące z czytania i zainspirowali się do regularnego czytania. Projekt jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, i ma służyć integracji międzypokoleniowej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą lekturę i chcieliby o niej porozmawiać. Czytamy, niezależnie od tego, czy jesteś wielkim fanem klasycznych dzieł, czy też preferujesz nowości literackie. Celem jest stworzenie przestrzeni, w której każdy może dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i emocjami związanymi z książkami.

W klubie można czytać różnorodne tytuły, od klasycznych powieści po najnowsze bestsellery. Wśród proponowanych książek znajdują się takie tytuły jak „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens, „Makbet” Williama Shakespeare’a, „Dwór cierni i róż” Sarah J. Maas oraz „The Love Hypothesis” Ali Hazelwood. Każda z tych lektur oferuje niezwykłe doznania literackie i stwarza świetną okazję do fascynujących dyskusji.

W ramach projektu przewidziane jest 11 spotkań. Zapraszamy na pierwsze spotkanie klubu książki! Na tapecie będzie utwór „Gdzie śpiewają raki” autorstwa Delii Owens. Dołącz do naszej dyskusji o tej wciągającej książce przy filiżance herbaty. Czekamy na Ciebie na Mariackiej 37/6 w Katowicach 25 marca o godzinie 16:30.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię