SPI nie ŚPI – XI Piekarski Przegląd Twórczości Muzycznych

0
70

XI Piekarski Przegląd Twórczości Muzycznych: Szansa dla Młodych Artystów na Wielkie Sceny. Miasto Piekary Śląskie, Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie oraz Ośrodek Kultury Andaluzja mają zaszczyt zaprosić młodych artystów do uczestnictwa w XI edycji Piekarskiego Przeglądu Twórczości Muzycznych – SPI nie ŚPI. 

Wydarzenie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem, stanowi doskonałą okazję dla utalentowanych zespołów instrumentalno-wokalnych, duetów i solistów, którzy nie są zawodowymi muzykami i nie posiadają kontraktów z wytwórnią muzyczną ani wydanych płyt generujących zyski. Piekarski Przegląd Twórczości Muzycznych ma na celu prezentację, promocję oraz popularyzację młodych artystów muzycznych, a także stworzenie im szansy wystąpienia na profesjonalnej scenie. Poprzednia edycja okazała się dużym sukcesem. Wśród solistów triumfowała utalentowana Laura Gajowska, a nagrodę publiczności odebrał Waldemar Gowin. Jury wyłoniło również zwycięskie zespoły – pierwsze miejsce przypadło Coast Patrol, a publiczność doceniła Stondwave.

Jedną z laureatek poprzednich edycji przeglądu jest Sonia Maselik. Niezwykle utalentowana artystka, której utwory z powodzeniem gościły w radiu czy telewizji. Jej sukces podkreśla również, dwukrotny występ na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Organizatorzy zachęcają młodych artystów do skorzystania z szansy i zgłoszenia swojego talentu. Aby wziąć udział, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia i przesłać ją pocztą elektroniczną na adres: administrator@okandaluzja.pl. Nabór trwa od 30 czerwca do 25 września 2023 r. W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń (mniej niż 5), Organizator zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu naboru lub odwołania imprezy.

Przesłuchania rozpoczną się 27 września 2023 r. na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. Wykonawcy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności przed wykwalifikowanym jury. Występy zostaną nagrane na wideo, a następnie zorganizowane zostanie głosowanie internetowe. Ostateczną decyzję o laureatach podjęte zostanie podczas uroczystej Gali Finałowej, zaplanowanej na 4 listopada 2023 r., gdzie najlepszy zespół i najlepszy solista zostaną wyłonieni.

Jeśli marzysz o występie na profesjonalnej scenie i chcesz podzielić się swoim talentem muzycznym z publicznością, nie wahaj się i zgłoś się już teraz do Przeglądu! Szansa na rozwinięcie artystycznych skrzydeł czeka na Ciebie!