Katowicka Sportowa Senioriada już trwa

0
101

Od 14 do 29 sierpnia w stolicy województwa śląskiego odbywa się Senioriada. Dla aktywnych emerytów przygotowane zostały m.in. zawody pływackie, turniej tenisa ziemnego i stołowego, czy warsztaty z naturalnej pielęgnacji.

W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywność fizyczna jest niezwykle ważna na każdym etapie rozwoju człowieka, a sportowe współzawodnictwo pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie i psychikę nie tylko u zawodowców, ale i amatorów, którzy chętnie uprawiają sport. Celem Katowickiej Sportowej Senioriady jest przede wszystkim wszechstronna integracja, a także zmotywowanie osób starszych do zdrowego i bezpiecznego uprawiania sportu – jak podkreśla w wypowiedzi dla portalu katowice.eu prezydent miasta Marcin Krupa.

Do udziału w wydarzeniu są zaproszone osoby po 50 roku życia. Umiejętności są nie ważne, liczy się dobra zabawa. 14 sierpnia rozpoczęły się zawody pływackie, a ich koniec zaplanowano na 27 sierpnia. Udział w nich można wziąć na aż trzech katowickich basenach – na Basenie Brynów, Basenie Zadole i Basenie Burowiec. Chętni muszą jedynie wypełnić formularz, który jest dostępny w obiektach. W zawodach liczą się dystanse z całego okresu, które zostaną zsumowane. Uczestnicy muszą jedynie pojawić się na jednym z wcześniej wspomnianych obiektów, przepłynąć dowolną długość basenów, a na koniec zgłosić osiągnięty dystans do koordynatora zmiany. Im więcej treningów, tym lepiej.

Do 16 sierpnia trwały zapisy na turniej tenisa ziemnego, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia w Ośrodku Sportowym przy ul. Szopienickiej 40 w Katowicach. Natomiast turniej tenisa stołowego odbędzie się w Hali Józefowskiej przy ulicy Józefowskiej 40 w Katowicach 27 sierpnia. Zapisy na to wydarzenie trwają do 24 sierpnia.W dniu 29 sierpnia zaplanowano koniec akcji na OS Kolejarz przy ulicy Alfreda 1 w Katowicach. Tego dnia nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla laureatów zawodów pływackich, a także turniejów tenisowych. Poza tym uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach „Zdrowy kręgosłup”, warsztatach aromaterapii, warsztatach z naturalnej pielęgnacji, czy podstaw nordic walking, Ju Jitsu, slow jogging. Na koniec przewidziano wspólny taniec. Podczas wydarzenia organizator przewiduje poczęstunek (w tym kawę i herbatę). Zapisy na finał Katowickiej Sportowej Senioriady potrwają do 25 sierpnia.