Śląskie bez granic – Międzynarodowe Dni Folklorystyczne

0
86

Współczesny świat jest niczym globalna wioska, gdzie różne kultury splatają się, inspirując się wzajemnie. Międzynarodowe Dni Folklorystyczne – to okazja na zatarcie się granic i wymianę kulturalną dla społeczności lokalnych z każdego zakątka świata!

Organizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny festiwal folklorystyczny jest rezultatem innowacyjnego podejścia do kultury mniejszych społeczności. Koncepcją festiwalu jest zapraszanie amatorskich grup muzycznych z różnych zakątków świata. Rozpowszechniają one autentyczny folklor rodzimy, który znajduje wspólne cechy pomiędzy kulturami z całego świata w ramach festiwalu. 

1 września 2023 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na egzotyczne spotkanie z tradycją i kulturą gości z Chorwacji, Bułgarii, Turcji, Egiptu, Zimbabwe, Ekwadoru i Wysp Zielonego Przylądka. Koncert festiwalowy odbędzie się w ramach Międzynarodowych Dni Folklorystycznych ŚLĄSKIE BEZ GRANIC – Festiwal SILESIA 2023.

„Śląskie bez granic – Międzynarodowe Dni Folklorystyczne – Festiwal SILESIA 2023”

KONCERT FESTIWALOWY w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się 1 września tj. piątek o godz. 18.00, w sali widowiskowej RCK RDK, ul. Chopina 21.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/347096

Więcej informacji na stronie wydarzenia pod linkiem: https://tiny.pl/c97x1

Gorąco zapraszamy do Raciborskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w wydarzeniu przesiąkniętym różnorodną kulturą!