Śląskie Dni Fantastyki

0
122

Chcesz powędrować na inne planety? Stoczyć bitwę z kosmitami? Czy zostać bohaterem westernu? Zanurz się w fantastyczne przygody na konwencie Śląskie Dni Fantastyki. Sprawdźcie program!

Śląskie Dni Fantastyki to konwent Fantastyczny organizowany od 2018 roku przez Śląski Klub Fantastyki. Organizacja takiego wydarzenia jest odpowiedzią na brak imprez o tematyce ogólno fantastycznej w regionie. W tym roku konwent rusza po Czarnym Huraganie! Szeryf Dżonzi pomoże zapoznać się z Coolonią – gdzie na uczestników czeka prawdziwa Gorączka Złota.

Konwent Śląski Dzień Fantastyki 2022 odbywa się na terenie Miejskiego Domu Kultury Koszutka pod adresem ul. Grażyńskiego 47, od godziny 09:00 dnia 1 października 2022 do godziny 18:00.

Na Śląskich Dniach Fantastyki można wziąć udział w różnych atrakcjach. Sesje RPG, zapoznanie się z literaturą, nauka, manga i anime, nawet gry bitewne. Na konwencie każdy miłośnik fantastyki znajdzie wymarzone zajęcie, a to wszystko w rytm konwencji danej edycji. Program jest zbudowany z wielu warsztatów, gier i spotkań, a między innymi:

  • Sesja RPG: Klątwa Wiedźmy z Czarnej puszczy – Patryk “Drake” Antos
  • Konkurs wiedzy o Wiedźminie – Julia „Tężec” Kowalczyk, Jacek Kukla
  • Spotkanie autorskie z Robertem Wegnerem – prowadzi Agnieszka Włoka
  • Warsztaty Tańców z Czterech Stron Świata – Celtomania – Pasjonaci Tańca z Częstochowy
  • Oraz wiele innych!

Gorąco zapraszamy miłośników fantastyki i nie tylko! Regulamin konwentu i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.