OFF-ka Ogólnopolski Festiwal Teatralny

0
131

W dniach od 19 do 25 września w Raciborzu odbywał się Ogólnopolski Festiwal Teatralny, który połączony również był ze świętowaniem 30-lecia teatru Tetraedr. 

O samym wydarzeniu informowaliśmy już we wcześniejszym artykule. W tym chcemy podsumować ostatni punkt wydarzenia, który nosił tytuł “Muzyka Duszy”. Koncert kończący cały tydzień świętowania, odbył się w saloniku artystycznym Raciborskiego Centrum Kultury. W samo południe uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać utworów zagranych przez zespół Doua Treimi, który tworzą Katarzyna Klebba i Paweł Paluch. Przez ponad 20 lat komponowali oni wspólnie muzykę do spektakli Lecha Raczaka. Ich utwory można usłyszeć m. in. w takich dziełach jak: „Dziecko Gwiazd”, „Łatwe Umieranie”, „Skąpiec”, „Trans-atlantyk”, „Wyprawa”, „Marat-Sade”, „Golem-Maharal”, „Mała Apokalipsa”, „Ziemia Ulro”. 

Co ciekawe, Doua Treimi to także 2/3 składu „Trio Targanescu”, które koncertuje już od ponad 20 lat, co świetnie wkomponowało się w podsumowanie tygodniowego świętowania. Uczestnicy mogli uczestniczyć w dźwiękowej podróży-medytacji, która zakończyła obchody 30-lecia teatru „Tetraedr”. Jeśli nie udało wam się załapać na Ogólnopolski Festiwal Teatralny, to nic straconego! Festiwal ten bowiem odbywa się co roku, co już wpisało się w tradycję Raciborskiego Centrum Kultury. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię