Śląski Festiwal Nauki

0
86

Kolejna, czyli szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, będzie zorganizowana na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w dniach 3-5 grudnia 2022 r. Na festiwalu nie zabraknie nowości!

Powrót do festiwalowego domu będzie opiewać w liczne wydarzenia, promujące naukę i sztukę. Wykłady, warsztaty, wystawy, spotkania ze specjalnymi gośćmi – to wszystko będzie można zobaczyć podczas festiwalu. Niektóre aktywności mogą wymagać wcześniejszej rejestracji, zaleca się śledzenie harmonogramu na stronie festiwalu (Strona główna | Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (slaskifestiwalnauki.pl)).

Kto będzie głównym bohaterem? Węgiel! Tak, jedna ze stref specjalnych będzie poświęcona temu surowcowi, który miał ogromne znaczenie dla rozwoju Górnego Śląska i którego miejsce w przyszłości stanowi wielką niewiadomą. 

Katowice w 2024 roku przyjmą tytuł Europejskiego Miasta Nauki. Na tle tego wyróżnienia, oprawa przestrzeni festiwalowej będzie nawiązywać do Miasta Nauki, a sam festiwal planuje zaskoczyć nas nowością – Strefą Expo. Zaproszeni przez organizatorów wystawcy naukowych osiągnięć, pokażą nietuzinkowe eksperymenty i powalczą o nagrody. Interesująco zapowiadają się także sceny tematyczne, na przykład Scena Kopernika, gdzie będzie można  rzucić okiem na świat kosmosu oraz Scena Przynależności, która otworzy dyskusję na aktualne tematy: wojny, kryzysu uchodźców, tolerancji i innych.

Festiwal aspiruje ku temu, aby istnieć nie tylko przez kilka dni, lecz cały rok. Dlatego każdy chętny może zapoznać się z wykładami, prezentowanymi podczas piątej edycji festiwalu. Znaleźć je można na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki w zakładce „Mózgo-teka”.


Źródło: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/slaski-festiwal-nauki/