Festiwal Pierogów Świata

0
130

Najpyszniejsze wydarzenie na początku lipca (01-03.07) to Festiwal Smaków Świata w Dąbrowie Górniczej. W tym roku imprezą towarzysząca będzie Festiwal Pierogów Świata. Impreza dla całej rodziny!

Podobno najlepsze pierogi wychodzą z najprostszego przepisu i oczywiście spod rąk naszej babci. W ten weekend będziecie mogli sprawdzić tę teorię i najeść się do syta w Fabryce Pełnej Życia (Kościuszki 3/101, 41-300 Dąbrowa Górnicza) już od piątku 01 lipca do niedzieli 03 lipca 2022 roku.

Ogromna ilość pierogów, wiele ich rodzajów, a tak mało czasu.

Nie ma na co czekać! Trzeba spróbować, a będzie czego.

Będziecie mieli okazję skosztować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. 

Oprócz tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, będziemy mogli spróbować również: włoskich calzone, chińskich baobao i gruzińskich chinkali. Ponadto „PHO 206” zaserwuje pyszności kuchni wietnamskiej, „Persja” – przywiezie ze sobą pyszne perskie pierogi przygotowywane według tradycyjnej receptury, a „Pan Pedro” zaserwuje pyszne hiszpańskie empanady. 

Nie tylko pierogi będą do zjedzenia. W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbędzie się Festiwal Smaków Świata, który zabierze nas w kulinarną podróż od Europy, aż po Amerykę.

Sprawdźcie sami!

Festiwal Smaków i Pierogów Świata (Kościuszki 3/101)

-01 lipca (piątek): 15:00-21:00

-02 lipca (Sobota): 12:00-21:00

-03 lipca (Niedziela): 12:00-18:00

Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać na Was w jednym miejscu, przez 3 dni.

Kontakt dla wystawców: smacznytarg@gmail.com