Siemianowickie Centrum Kultury

0
136

W Siemianowicach Śląskich prężnie działa siedem obiektów kulturowych, w których nie brakuje atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu dla uczestników w każdym wieku. Od koncertów po warsztaty tematyczne – Siemianowickie Centrum Kultury skupia miłośników wielu dziedzin.

Siemianowickie Centrum Kultury to instytucja kultury, która powstała 1 stycznia 2009 roku w wyniku połączenia Siemianowickiego Centrum Kultury (przy ul. Niepodległości 45), Domu kultury “Jarzębina” (przy ul. Wierzbowej 2) i Miejskiego Ośrodka Kultury (przy Alei Sportowców 3). Dodatkowo, przy ulicy 27 Stycznia znajduje się oddana do użytku w 2010 roku Willa Fitznera, która zastąpiła w działaniach placówkę przy Alei Sportowców. SCK swoją siedzibę ma w Michałkowicach (Park Tradycji), ale możemy także wyróżnić SCK Zameczek, SCK Amfiteatr i SCK Plenery.

Wśród projektów, realizowanych przez Siemianowickie Centrum Kultury, są Łooo!buzi@ki z Tuwima i Akademia Dziennikarska. Ta pierwsza inicjatywa ma na celu zorganizowanie wystawy fotograficznej, która będzie przedstawiała portrety dzieci z Osiedla Tuwim. Na zdjęciach ma zostać ukazana dziecięca radość. Mali artyści, widząc swoje fotografie na wystawie, mają poczuć się wyjątkowi i bardzo ważni dla rodziców i dorosłych, którzy je otaczają. Dodatkowo, będzie możliwość spotkania się z fotografem, poznania specyfiki jego pracy i zagrożeń, wynikających z publikacji zdjęć w internecie.

Akademia Dziennikarstwa to projekt, którego odbiorcami są dzieci w wieku od 15 do 19 lat, zainteresowane fotografią, filmowaniem i przygotowaniem relacji z różnych wydarzeń, mających miejsce w Siemianowicach. Uczestnicy będą mogli poznać pracę dziennikarza, a także podstawy tego fachu – jak znaleźć temat? Co to jest research?

Wśród nadchodzących wydarzeń w SCK znajdziemy warsztaty artystyczne dla seniorów, grupę twórczą dla dorosłych, a także klub gier planszowych, wernisaż fotografii Marcina Szobaka, czy Maluszkowe Muzykowanie.

źródło: https://www.siemck.pl