Wystawa fotograficzna w Sosnowcu

0
133

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Z tego powodu Agnieszka Krzemińska i Karina Wojtusiak postanowiły zorganizować wystawę prac fotografii, których autorem jest Radosław Czapla.

Tytułem wydarzenia jest “To nie bajka. To prawdziwe historie”. Niezwykłe fotografie będzie można podziwiać w Galerii “Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11 w Sosnowcu od 6 do 31 października bieżącego roku w godzinach funkcjonowania placówki. W czwartek (6 października) o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy (wstęp darmowy).

Fotografie będą przedstawiały kobiety, które miały do czynienia z chorobą nowotworową, a aktualnie aktywnie działają przeciw jej postępowaniu, a także wspierają osoby, które są dotknięte podobną sytuacją. Pod każdym zdjęciem będzie można odnaleźć kod QR, który będzie odsyłał do możliwości wysłuchania prawdziwej historii bohaterek tej wystawy oraz do uzyskania interesujących, przydatnych informacji. 

Zdjęcia zostały wykonane w przeciągu zaledwie 1-2 tygodni od powstania tego pomysłu. Jest to niezwykle krótki czas. Odbyła się jedna sesja fotograficzna. Po niej wystawa została poszerzona o kolejne sześć portretów. Co ciekawe, fotograf nie wiedział wcześniej, kto będzie fotografowany. Aby móc połączyć fotografie różnych osób w czasie jednej, szybkiej sesji zdjęciowych i uzyskać z tego spójną całość, autor postanowił wykonać swój projekt w oparciu o styl malarski. Dlatego przez 5 dni sam przygotowywał brązowe, malowane tło, a do wykonania fotografii posłużyła mu tylko jedna lampa studyjna. Udało mu się uzyskać malarski charakter zdjęć. Za makijaż do tej sesji odpowiedzialna była Julia Gorczyńska.

Akcja ta została zorganizowana w partnerstwie z Fundacją Gram Kibicuję Pomagam, Stowarzyszeniem Kolorowe Damy, Zagłębiowską Mediateką i pracownią drukFineArt.pl.

źródło: https://www.nazaglebiu.pl/2022/10/01/wystawa-historia-sosnowieckiego-rzemiosla-od-ucznia-do-mistrza-mediateka-sosnowiec/ 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię