Kwestie ekologiczne na kanale Videoobywatel

0
103

Na kanale Videoobywatel pojawiły się dwa nowe odcinki poświęcone ekologii i klimatowi. Sztafetę edukacyjną od Artura Tyńskiego przyjmuje Tomasz Wróblewski, a jego gośćmi są Zofia Piwowarek i Karolina Kubara. Zapraszamy do oglądania!

Gościem odcinka #3 jest Zofia Piwowarek – Dyrektorka Programu Climate Positive i Krajowa Przedstawicielka ds. współpracy międzynarodowej w UN Global Compact Network Poland. Razem z Tomaszem toczą rozmowę na temat zielonej edukacji. Zastanawiają się jak powinna wyglądać edukacja klimatyczna w szkołach oraz omawiają aktualne uwarunkowania i inicjatywy z sektora ekologii. Kolejnym ciekawym zagadnieniem, wspomnianym w wywiadzie, jest zrównoważona moda, a mianowicie dobre praktyki samorządowe i przedstawicieli sektora prywatnego.

Drugim filmikiem, podejmującym kwestie ekologiczne jest odcinek #6. Uczestnikiem wywiadu jest Karolina Kubara – współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o.. Dobra Kaloria powstaje w rodzinnej firmie w Częstochowie, która istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Jej produkty można znaleźć w wielu sieciowych sklepach. Tematem przewodnim odcinka jest dieta roślinna i to jak ma się ona do ekologii. Szczególne kwestie, które były omawiane z naszym gościem, to między innymi historia Karoliny, jak ograniczenie spożycia mięsa wpływa na ekologię, znaczenie produkcji soi, trendy dotyczące składników produktów oraz orientacji produktowej, odnoszącej się do płci.

Zachęcamy do zapoznania się z wyżej wymienionymi filmami na kanale Videoobywatel pod adresem: Videoobywatel.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię