Senioralia w Częstochowie

0
114

Dobrą zabawę w połączeniu z nowymi znajomościami i aktywnie spędzonym czasem oferują tegoroczne Senioralia. Jak przekonuje prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, tegoroczna edycja będzie pełna zapału!

Coroczna impreza, łącząca propozycje kulturalne z rekreacyjnymi, jest elementem miejskiego programu „Częstochowa wspiera seniorów”. Organizatorami dwudniowego święta seniorów są: Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Dom Kultury, Hala Sportowa Częstochowa oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

W tym roku organizatorzy wyszli z pomysłem połączenia spotkania autorskiego z koncertem dla seniorów, a samo wydarzenie rozłożono na 2 dni. W piątek, 21 października, w holu Hali Sportowej Częstochowa już o godzinie 10:00, otwarte zostaną stoiska organizacji, działających na rzecz seniorek i seniorów. Na arenie głównej będzie można natomiast wziąć udział w zajęciach Zumby, gimnastyce ogólnorozwojowej czy ćwiczeniach, służących dobrej kondycji kręgosłupa. Wstęp na imprezy pierwszego dnia jest bezpłatny. W piątek impreza skupi się na propozycjach rekreacyjnych.

Drugi dzień – 22 października – będzie dniem koncertowym. Główną gwiazdą wieczoru będzie Izabela Trojanowska, która wejdzie na scenę o godzinie 18:00. Piosenkarka, a zarazem aktorka, kojarzona z roli Moniki Ross w serialu „Klan”, w swoim dorobku muzycznym ma takie hity, jak „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Pieśń o cegle” czy „Karmazynowa noc”. 

Po jej występie zostaną wręczone nagrody w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”, a później scenę zdominują różni wirtuozi instrumentów muzycznych, przedstawiając swoje umiejętności publice. W finale imprezy uczestników zaprosi do tańca DJ, który będzie puszczał muzykę od godz. 21:30.

Zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w szalonej zabawie!