Druga edycja Festiwalu Przestrzeń Słowa

0
137

Niezwykłe wydarzenie kulturalne odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece. Festiwal Przestrzeń Słowa to nie tylko kulturalne wydarzenie, to przestrzeń do dyskusji na temat aktualnych światowych wyzwań, dostosowana do nowoczesnych wymagań. 

W dniach 22-29 października 2022 w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu odbędzie się druga edycja międzynarodowego Festiwalu Przestrzeń Słowa. W ciągu ośmiu dni, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się 7 spektakularnych, interdyscyplinarnych wydarzeń literacko-muzycznych, podczas których wystąpi 31 wybitnych artystów – pisarzy, poetów, muzyków i tłumaczy. Wszystkie festiwalowe wydarzenia będą rozpoczynały się o godz. 18.00, a wstęp na poszczególne spotkania i koncerty jest bezpłatny.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie “nieznane”. Symbolizuje ono nieznaną przyszłość naszego świata, która w kontekście zagrażającego otoczenia, takiego jak wojny, epidemie, kryzys klimatyczny, ma ciemną perspektywę. Natomiast, z drugiej strony, taka perspektywa otwiera szansę przed pozytywnymi zmianami, przed kreowaniem nowej wizji współistnienia. 

Druga odsłona Festiwalu Przestrzeń Słowa obfitować będzie w magiczne wydarzenia oraz znakomitych artystów. Wśród zaproszonych gości znalazła się wybitna poetka Ewa Lipska oraz wybitny angielski pisarz, poeta i krytyk sztuki Rod Mengham. Wyjątkowym momentem Festiwalu będzie zapewne koncert legendarnej formacji Variété, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z liderem i wokalistą grupy, a jednocześnie znakomitym poetą, Grzegorzem Kaźmierczakiem. Innym fascynującym wydarzeniem muzycznym będzie koncert nowego projektu Marcina Świetlickiego – grupy Morświn. Wyjątkową okazją zmierzenia się z przebogatą tradycją songwriterów i songwriterek będzie spotkanie przebiegające pod prowokacyjną nazwą „Songwriterzy, poeci czy nudziarze?”. Dyskusja zwieńczona zostanie koncertem fenomenalnego brytyjskiego songwritera Luke’a De-Sciscio. Jeszcze wiele ciekawych artystów i artystek wyjdzie na scenę Zagłębiowskiej Mediateki pod flagą Festiwalu.

Można zapoznać się z pełnym programem i wybrać dla siebie interesujące spotkanie na stronie internetowej wydarzenia. Zapraszamy!