Ranking szpitali porodowych województwa Śląskiego

0
254

Zdrowie matki i jej dziecka jest podstawowym aspektem kontynuacji rodu i całej rasy ludzkiej. Wychodząc z tego założenia, Fundacja Rodzić po Ludzku przedstawia ranking szpitali porodowych, między innymi w województwie śląskim.

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 25 lata na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Jej celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób.

W celu ciągłego podnoszenia jakości usług szpitali porodowych, fundacja prowadzi specjalny ranking. Powstaje on na podstawie ankiet „Głos matki”. W rankingu uwzględniane są informacje z wywiadów, wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych. Wyniki ankiet oraz ranking są aktualizowane co 24 godziny. “Głos matek” jest oceną konsumencką kobiet i wynika z subiektywnych wrażeń, dotyczących pobytu w placówkach medycznych. Wskazuje na poziom realizacji poszczególnych zapisów prawa oraz na jakość świadczonych usług.

Pierwszą trójkę najlepszych szpitali porodowych województwa śląskiego otwiera Sp. z o.o Sp. k. Szpital Położniczo-Ginekologiczny, ul. Łubinowa 3, Katowice. Na drugim miejscu uplasowało się Piekarskie Centrum medyczne Sp. z o.o Szpital Miejski pw. Św. Łukasza, ul. Szpitalna 11, Piekary Śląskie. A miano najlepszego szpitala otrzymał Szpital Powiatowy w Zawierciu, ul. Miodowa 14, Zawiercie. 

Ranking ciągle się aktualizuje. Zachęcamy do sprawdzania w miarę potrzeb pod tym linkiem.