Dni Bielska-Białej

0
153

W tym roku w Bielsku-Białej zabawa będzie odbywać się w rytmie lat 70! Trzy dni pełne różnorodnych atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym bielszczanom. 

W mieście nad rzeką Białą czekają na ciebie liczne rozrywki zorganizowane specjalnie na obchody świętowania 300-lecia nadania praw miejskich oraz 50 rocznicę rozpoczęcia produkcji fiata 126p w Bielsku-Białej. W tym roku tradycyjny przemarsz otwierający obchody będzie miał charakter międzypokoleniowy, w odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy to brali w nim udział seniorzy i przedszkolaki. 

Od 1 do 3 września przeniesiesz się do magicznych lat 70, za sprawą wystaw, pokazów mody czy koncertów muzyki z tamtych lat w wykonaniu zespołu Boney M, czyli zachodnioniemiecka grupa niemiecka, która ma na swoim koncie hit “Rasputin”!

Program tegorocznych dni miasta jest rozpięty, a do najciekawszych wydarzeń należą: 

  • 1 września – Parada Międzypokoleniowa; przemarsz z Placu Bolesława Chrobrego na Plac Ratuszowy, widowisko uliczne Tyle Mody w Całym Mieście, koncert Boney M, a na koniec dyskoteka w klimacie lat 70,
  • 2 września – Warsztaty Ekologiczne, a następnie spacer przyrodniczy z przewodnikiem w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza, wmurowanie tablicy pamiątkowej na 300- lecie nadania praw miejskich Białej, Święto Róży w Willi Sixta, spotkanie autorskie z Marią Peszek, koncert Agnieszki Chylińskiej,
  • 3 września – Piknik z kFIATem domów COOLtury, warsztaty ze sklejania modeli Fiata 126p, gry i zabawy dla dzieci w przestrzeni lat 70, koncert piosenek Kory Jackowskiej.

To tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych na tegoroczne Dni Bielska-Białej. Więcej informacji na stronie. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię