Rusza 9. edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie

0
121

W Częstochowie po raz dziewiąty mieszkańcy będą mogli zgłosić własne projekty do Budżetu Obywatelskiego. To szansa na zmianę swojego otoczenia i wdrożenie pomysłów, które ułatwią życie mieszkańcom. Zgłoszenia trwają do 12 czerwca. 

Mieszkańcy Częstochowy od 23 maja mają okazję zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu mogą mieć realny wpływ na swoje otoczenie, gdyż to mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego im potrzeba. Na zadanie zostanie przeznaczone łącznie 9,5 miliona złotych.

Jak zgłosić swój wniosek? 

Aby zgłosić swoją propozycję, konieczne jest założenie konta użytkownika/użytkowniczki na specjalnie utworzonej w tym celu stronie: www.czestochowa.budzet-obywatelski.eu. Osoby, które nie posiadają internetu lub potrzebują pomocy przy zgłoszeniu, mogą skorzystać ze specjalnego punktu stacjonarnego naboru projektów przy ul. Śląskiej 3/5. By móc to zrobić, należy umówić się drogą telefoniczną na spotkanie, dzwoniąc pod numer: (34) 370 74 97.

Budżet Obywatelski w Częstochowie cieszy się dość dużą popularnością, a świadczyć o tym mogą zrealizowane dotąd projekty. Przez 8 poprzednich edycji wybrano i zrealizowano ok. 950 zadań, które opiewają na łączną sumę ok. 65 milionów złotych. Są to np. skatepark w Parku Lisiniec, tężnia solankowa, grill park przy Promenadzie Niemena, place zabaw, siłownie plenerowe, schroniska dla zwierząt itp. 

Władze miasta zachęcają mieszkańców do prześledzenia projektów również z innych miast, które mogą stanowić inspirację dla nowych pomysłów. Głosowanie potrwa od 7 do 14 września, a wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej miasta.