Rodzinne Ogrody Działkowe w Jaworznie mogą otrzymać dotacje 

0
138

Prezydent miasta Paweł Silbert podjął decyzję o wsparciu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Jaworznie. Zarządy mogą starać się o wsparcie Gminy na modernizację i rozwój. Wnioski można składać do 31 sierpnia br. 

Decyzja o wsparciu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Jaworznie zapadła w kwietniu 2022 roku podczas Sesji Rady Miasta. Radni poparli projekt prezydenta, dotyczący wsparcia ROD-ów. Od teraz każdy z zarządców będzie mógł starać się co dwa lata o wsparcie Gminy na modernizację i rozwój obiektów. Kwoty wsparcia mogą sięgać do 70 tysięcy złotych, a wnioski można składać do 31 sierpnia br. 

Maksymalną kwotę mogą otrzymać działki, które spełniają specjalne, ale nie wygórowane kryteria, o których możemy przeczytać w przygotowanej prezentacji na portalu miejskim, do której link znajduje się na końcu artykułu. Ważne jest to, że osoba zgłaszająca swój projekt musi być w posiadaniu co najmniej 30% wkładu własnego kosztów projektu. 

Wnioski należy składać do 31 sierpnia 2022 roku. Drugim etapem będzie realizacja zadań od pierwszego miesiąca 2023 roku, a następnie 31 października 2023 roku nadejdzie termin wydatkowania środków. Każdy wniosek przejdzie ocenę na podstawie czterech kryteriów, tj. dostępności środków w budżecie miasta, przygotowania dokumentacji, możliwości realizacji zadania w trakcie roku budżetowego, a także na podstawie rodzaju planowanego przedsięwzięcia. 

Więcej przeczytać można na stronie internetowej miasta Jaworzno: 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię