Rajd Śląska

0
148

Weekend pełen emocji czeka na miłośników motoryzacji. Rajdowcy z całej Europy będą rywalizować o miejsce na podium. Organizatorzy zadbali również o kibiców – czekają na nich różne atrakcje i wyścigi pokazowe.

Rajd Śląska, największa w regionie impreza motoryzacyjna, już od swojej pierwszej edycji w 2017 roku nieprzerwanie jest rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – najważniejszego cyklu rajdowego w Polsce.

Impreza rozpocznie się w piątek 9 września o 17:30 w centrum Katowic przy ulicy Dworcowej. Stąd rozpocznie się tak zwany prolog – specjalny odcinek o długości 1,5 km, który leży w samym sercu Katowic. Oko odwiedzających cieszyć będą rajdówki podczas ceremonii startu. Dla kibiców, również organizowane są wyścigi pokazowe, a wisienką na torcie będzie możliwość zobaczenia w akcji bolidu z legendarnego wyścigu 24h Le Man.

W sobotę załogi będą się ścigać na południu województwa – w powiecie cieszyńskim, bielskim oraz w Jastrzębiu – Zdrój. Wieczorem kibiców czeka emocjonujące widowisko – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli rywalizacja na 1,5-kilometrowym odcinku specjalnym wytyczonym na błoniach Stadionu Śląskiego.

Ostatni etap rajdu odbędzie się w niedzielę. Drużyny powalczą między sobą w północno – wschodnich obszarach województwa. Ten etap jest nieco krótszy, ale w razie awarii, załogi nie będą mogły skorzystać z przerwy serwisowej na Stadionie Śląskim, tylko będą musiały liczyć na samych siebie.

Rajd Śląska to wydarzenie dofinansowane z budżetu województwa śląskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek województwa śląskiego. Bazą rajdu tak jak w latach poprzednich jest Stadion Śląski.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania Rajdu wszystkich żądnych zobaczyć ekscytujące wyścigi!