Premiera spektaklu “Kolory życia”

0
85

Premiera polsko-czeskiego spektaklu odbyła się w sobotę 27 sierpnia. Na specjalnie przygotowanej scenie wystąpiło około 47 wykonawców. Spektakl to praca wspólna artystów z Polski i Czech.

Zaprezentowane zostały zarówno utwory filmowe w aranżacjach Adama Jarzmika,  jak i niezwykła choreografia, stworzona przez Manuelę Krzykałę zawierająca w sobie taniec klasyczny, hip hop i taniec współczesny. Gra świateł przepięknie dopełniła całości wydarzenia. Spektakl był na tyle niezwykły, że pojawiło się na nim setki raciborzan i mieszkańców innych miast.

Spektakl miał na celu pokazanie emocji i uczuć, towarzyszących człowiekowi przez całe życie, takich jak zwątpienie, nadzieja, radość. W spektaklu pojawiły się nawiązania do filmów z muzyką Wojciecha Kilara takich jak “Klucz Sary” i “Dziewiąte wrota”. Taniec w kokonach był widowiskiem niezwykłym. Ładunek emocjonalny ukazany w każdym tańcu był bardzo dobrze widoczny. Nie zabrakło również nawiązań do czeskiego filmu “Kytice”. Publiczność domagała się bisu, ponieważ ten występ tak bardzo ich poruszył i zaciekawił. 

Czeska premiera odbędzie się w weekend 4 września w Teatrze Śląskim w Opavie o godzinie 17.00. 

Projekt jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego “Przekraczamy granice”.

Zdjęcia: Paweł  Okulowski