Festiwal Organizacji Pozarządowych – Fajer w Bytomiu

0
106

Na mapie Bytomia we wrześniu powstanie wyjątkowe miejsce dla dyskusji lokalnych i regionalnych – Festiwal Organizacji Pozarządowych pod nazwą Fajer w Bytomiu. Podczas wydarzenia, swoją działalność przedstawią  NGOs-y, a dla młodzieży dostępne będą liczne warsztaty i strefy dyskusyjne.

Festiwal ma na celu aktywizację młodzieży oraz wsparcie ich inicjatyw czy przedsiębiorczości. Uczestnicy będą mogli spotkać się z młodzieżowymi radnymi i radnymi miasta, a także przedstawicielami Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Takie spotkania dadzą możliwość realizacji młodzieżowych pomysłów na działania miejskie.

Dla zainteresowanych, odbędą się konsultacje na temat projektów Erasmus+ oraz tego, jak z nich skorzystać. Młodzi, którzy aspirują aby założyć swoją działalność gospodarczą, będą mogli otrzymać praktyczne porady od Funduszu Europejskich Inicjatyw Społecznych, mającego za sobą udane projekty wsparcia młodych przedsiębiorców, w tym w obszarze międzynarodowym. 

Pomimo tego, podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty, spektakle, występy muzyczne, animacje, pokazy sportowe, prelekcje i wiele innych aktywności. Całość imprezy będzie miała charakter piknikowy, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś pożytecznego.

Organizatorem Festiwalu jest Miasto Bytom, Bytomska Rada Działalności Pożytku Publicznego i lokal w Bytomiu. Festiwal jest zaplanowany na 10 września i odbędzie się na placu Sobieskiego i  w Lokalu w Bytomiu. Początek jest przewidziany na godzinę 12:00. Z pełnym harmonogramem można się zapoznać pod linkiem.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię