Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki 2022

0
77

Aż 4 dni pełnych podróżniczych doświadczeń czekają miłośników różnych kultur. W Raciborzu spotkają się wielu odkrywców, a do tego, organizatorzy przygotowali dużo ciekawych atrakcji!

Kolejna, już osiemnasta edycja festiwalu zapowiada wiele interesujących zajęć. Cały program został podzielony na 2 bloki po 2 dni. Tradycyjnie, na początku organizatorzy zapraszają do udziału uczniów raciborskich szkół proponując udział w spotkaniach z podróżnikami. Blok szkolny obejmuje dwa dni (20 i 21 października). Kontynuowana jest także tradycja bloku filmów górskich, gdzie pokazywane będą filmy wybrane przez organizatora, które gościły i były nagradzane na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Akcja ta odbywa się w ramach projektu „Lądek Film Lokalnie”.

W czwartek odbędzie się seria z trzech wykładów pod tytułami:

  • Szlakiem w nieznane. Korona Europy;
  • W objęciach bieli. Trawers Grenlandii 2022;
  • Birma. Wiatr z płatków złota.

Natomiast w piątek, uczniowie i uczennicy szkół będą mieć okazję posłuchać wykłady na następujące tematy:

  • Droga jako cel podróży. Chiny i Indie autostopem;
  • Wyspy Japońskie – od tropików Okinawy po zabytki Kioto;
  • Poszukiwanie życia w kosmosie.

Mówiąc żartem, festiwal świętuje “pełnolecie” w tym roku. Z tej okazji dla uczestników wydarzenia, w sobotę, będzie organizowane zwiedzanie Browaru Zamkowego Racibórz.

Nowością festiwalową będą nocne aktywności dla uczestników. Organizatorzy przygotowali spacer nocny pod nazwą „Dzieło przypadku – kariera średniowiecznego Raciborza i tajemnice Ostroga” oraz nocną wycieczkę rowerową „Cmentarze nocą. Perełki rzeźby sepulkralnej”.
Cały festiwal potrwa w terminie od 20 do 23 października. Z pełnym programem wydarzenia i dodatkowymi informacjami można się zapoznać na stronie wydarzenia. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich pasjonatów turyzmu i nie tylko!