Finał dni Raciborza 2022

0
93

Finał tegorocznych Dni Raciborza odbył się na plaży był taki jak zapowiadaliśmy – niezwykle energetyczny i z przytupem. To wszystko za sprawą dwóch zespołów: ZALII i GUCULA HULIGAN. Dwa różne style muzyczne, ale w  obu energia i moc. 

Zalia, młoda wokalistka, zachwyciła zebraną publiczność swoim soulowym ciepłym głosem i wraz ze swoim zespołem, składającym się z młodych muzyków, przenieśli nas w wysmakowane klimaty muzyki pop. 

Następnie nasza plażowa scena przeżyła najazd muzycznych chuliganów, czyli ukraińskiego zespołu GUCUL-HULIGAN. Zaproszenie zespołu to przede wszystkim ukłon w stronę naszych gości z Ukrainy, którzy mieszkają w Raciborzu. Pod sceną tańczyli wszyscy – zarówno Polacy jak i Ukraińcy. Wasyl Melnykovych – niezwykle charyzmatyczny lider zespołu tak rozkręcił raciborzan, że chętnie skakali pod sceną, klaskali, a nawet utworzyli jedno wielkie koło przyjaźni polsko-ukraińskiej. Zespół nie szczędził również bisów. Ze sceny padły wielokrotnie podziękowania pod adresem Polaków wspierających Ukrainę.

Artykuł przygotowała instytucja partnerska – Raciborskie Centrum Kultury.