Przegląd kwartalnika „W Metropolii. Biznes”

0
102

Biuletyn „W Metropolii. Biznes” to kwartalnik, w którym znajdziemy informacje o gospodarce, rynku pracy, edukacji i nauce, a także o jakości życia. Wszystko to odnosi się do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. O czym dowiemy się czytając najnowszy biuletyn?

Jedną z pierwszych informacji, o których można przeczytać, jest podsumowanie działalności portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. W minionym roku obsłużono aż 32 104 tony frachtu (co daje aż o 11 729 ton więcej niż w roku poprzednim). Kolejnym ważnym aspektem działalności Katowice Airport jest liczba startów i lądowań samolotów towarowych. Wykonano aż 4 642 operacje frachtowców.

W kategorii Gospodarka możemy odnaleźć informacje o inwestycji w Siemianowicach Śląskich. Postanowiono przeznaczyć ponad 5 mln złotych na dojazd do terenów inwestycyjnych od ulicy Bytomskiej. Ma to na celu ulepszenie skomunikowania obszarów przemysłowych. 

W kategorii Rynek Pracy odnajdziemy raport dotyczący rekrutacji pracowników w dobie pandemii. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego na zlecenie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „PRO SILESIA”, we współpracy z EUROPE DIRECT Śląskie oraz firmą BioStat, podjęli się zbadania tego, w jaki sposób przedsiębiorcy z województwa śląskiego rekrutują nowych pracowników. 

W kategorii Edukacja i Nauka przeczytamy o sukcesach absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – m.in. dwóch absolwentów UŚ zostało laureatami paszportów „Polityki” w dziedzinie kultury – jest to Dominik Strycharski w kategorii Teatr i Aleksandra Terpińska w kategorii Film. 

W kategorii Jakość życia odnajdziemy raport o cenie mieszkań w Metropolii w IV kwartale 2021 roku. Okazuje się, że Katowice są najdroższym miastem pod względem cen mieszkań, które wzrosły o prawie 250 złotych względem poprzedniego kwartału. Jednak dane NBP wskazują, że mieszkania w Metropolii są tańsze, niż w innych dużych ośrodkach miejskich.

Adresatami kwartalnika są przede wszystkim środowiska gospodarcze w kraju i za granicą. Biuletyn jest dostępny zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Partnerem przedsięwzięcia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Źródło: Metropolia GZM

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię