Katowice Energy Innovation Challenge

0
118

Miasto Katowice oraz UN-Habitat przygotowali ciekawe wyzwanie dla innowacyjnych projektów z całego świata pod nazwą „Katowice Energy Innovation Challenge”. Do projektu można aplikować do 2 maja. Jaka nagroda czeka na zwycięzców? 

Konkurs polega na poszukiwaniu rozwiązań w zakresie zarządzania energią oraz transformacji energetycznej na przykładzie Katowic, które stanowią w konkursie tzw. case study. Miasto Katowice określa przedsięwzięcie ścieżką open dla innowatorów nie tylko z Polski, ale także całego świata.

Jaka jest nagroda w Katowice Energy Innovation Challenge?

Trójka najlepszych pomysłodawców wśród innowatorów, będzie mogła wziąć udział w 11. Sesji Plenarnej Światowego Forum Miejskiego. Wydarzenie to odbędzie się w stolicy Górnego Śląska. Zwycięzcy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym organizowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, gdzie dostaną szansę zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami z różnych państw. 

Warto wspomnieć o tym, że Światowe Forum Miejskie jest prestiżową, międzynarodową konferencją organizowaną przez ONZ-Habitat. Jest to największe na świecie wydarzenie o tej tematyce. Jego celem jest stawianie na rozwój obszarów miejskich oraz osiedli ludzkich. Sama konferencja odbywa się co dwa lata – ostatnia edycja miała miejsce w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym roku gospodarzem będą Katowice, z czego powinniśmy być niezwykle dumni! 

Jak zgłosić się do Katowice Energy Innovation Challenge? 

Aplikowanie do konkursu nie jest trudne – wystarczy przygotować tzw. pitch deck, dotyczący innowacyjnego pomysłu zgodnie z podanymi wytycznymi. Projekt musi być związany z tematyką konkursu oraz uwzględniać specyfikę miasta Katowice i jego transformację. 

Szczegółowe informacje o konkursie w linku poniżej:

https://unhabitat.org/calls/call-for-applications-katowice-energy-innovation-challenge

Źródło zdjęcia: unhabitat.org / Adam Grabek Unsplash