Bezpłatne kursy języka polskiego na UŚ

0
129

Uniwersytet Śląski aktywnie działa na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli do Polski. Jedną z inicjatyw są bezpłatne kursy języka polskiego prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, które oferuje Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ. 

Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, trwają 90 minut i odbywają się dwa razy w tygodniu w formie zdalnej oraz stacjonarnej w Katowicach. Wciąż są uruchamiane nowe grupy kursantów. Istnieje możliwość realizacji kursu na każdym poziomie znajomości języka polskiego.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego prowadzi również kurs przygotowawczy na uczelnie wyższe w Polsce. Jest to szansa dla osób, które chciałyby kontynuować bądź rozpocząć studia w naszym kraju, ale barierę stanowi dla nich znajomość języka. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku stacjonarnie w budynku Wydziału Humanistycznego przy ulicy Uniwersyteckiej 4. Zajęcia odbywają się na poziomie średniozaawansowanym.

Zgłoszenia można kierować na adres e-mail: sjikpus1@gmail.com. W wiadomości należy podać imię i nazwisko, adres e-mail, datę urodzenia i poziom znajomości języka polskiego.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od wielu lat prężnie funkcjonuje jako instytucja zajmująca się promocją i nauczaniem języka polskiego. Oprócz kursów języka polskiego dla cudzoziemców prowadzi: seminaria z zakresu języka i kultury polskiej dla nauczycieli i lektorów uczących języka polskiego za granicą wśród Polonii i cudzoziemców, a także seminaria i konferencje poświęcone językowi i kulturze polskiej, nauczaniu języka polskiego jako drugiego oraz tłumaczeniom. Kilka razy w roku w siedzibie Szkoły w Katowicach odbywają się egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania. SJiKP prowadzi również letnią szkołę języka polskiego, na którą przyjeżdżają uczestnicy z całego świata.

Po więcej informacji można zajrzeć na stronę Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego https://www.sjikp.us.edu.pl/

Źródło zdjęcia: us.edu.pl