Promujmy ciałopozytywność, czyli o projekcie Love of the Body

0
153
zwolnieni z teorii

Grupa młodych i ambitnych dziewczyn z ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich postanowiło w ramach projektu Zwolnieni Z Teorii zwrócić uwagę społeczności na temat pozytywnego myślenia o własnym ciele i kochania siebie.

Jak dziewczyny same mówią o sobie: „Loveofthebody to  grupa projektowa składająca się z szóstki dziewczyn, które stwierdziły, że tym razem będą chciały GŁOŚNO mówić o samoakceptacji. Dobrze wiemy, że jest to odwieczny problem, który warto zacząć poruszać i chcemy Wam pokazać, że nie jesteście z tym sami!” Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, udostępniają wyniki swojej akcji na tik toku, facebooku i instagramie

Dziewczyny do tej pory stworzyły strefę relaksu w swojej szkole. Jest to miejsce, gdzie każdy podczas przerwy może przyjść i chwilę odpocząć od szkolnego zgiełku. Nie tylko uczniowie, jak i nauczyciele mogą skorzystać z materacy, a także napić się herbaty w akompaniamencie spokojnej muzyki. Przygotowały także słoik z miłymi słówkami, którego celem jest przypomnienie każdej osobie, że jest wyjątkowa. Wcześniej odbyły się zajęcia z Jogi dla społeczności szkolnej. Dodatkowo wzbogacone były o medytację. 

Na profilach społecznościowych dziewczyn nie brakuje także ważnych informacji o tematach, które warto nagłośnić, jak np. endometrioza, jej przyczyny i objawy, czy też cytatów afirmacyjnych wzbudzających w człowieku pozytywne emocje w kontekście samoakceptacji. 

Poza tym znajdziemy tam różne grafiki nawołujące do odrzucenia wyidealizowanego kanonu piękna, jak „cellulit mam w dupie”, czy zdjęć autorstwa dziewczyn nawiązujących do zjawiska hejtu wśród młodzieży.