Polsko-Ukraiński Piknik Integracyjny w Katowicach

0
141
Piknik Rodzinny - plakat PL

Już 30 lipca odbędzie się Polsko-Ukraiński Piknik Integracyjny w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o 12:00 w kilku lokalizacjach, a zakończy o 17:00. Jaki jest plan pikniku? Zapraszamy do przeczytania artykułu! 

Polsko-Ukraiński Piknik Integracyjny w Katowicach to wydarzenie, na które zaprasza sam prezydent miasta, Marcin Krupa. Wydarzenie zostało zaplanowane na 30 lipca od godziny 12:00 do 17:00 w następujących lokalizacjach: Plac Sławika i Antalla, Park Powstańców Śląskich, Żłobek Miejski przy ul. Uniwersyteckiej 15.

Podczas wydarzenia odbędzie się wiele atrakcji dla rodzin, a zwłaszcza dla ich najmłodszych członków. Przewidziane zostały animacje, zabawy, warsztaty, pokazy pierwszej pomocy, a także poczęstunek przygotowany przez NGO, Żłobek Miejski. Dla miłośników kawy przyszykowany został także pokaz i szkolenie baristy wraz z degustacją kawy, a cały dzień umilą zespoły z Polski i Ukrainy. 

Ponadto na terenie pikniku znajdować będzie się bezpłatna strefa zabaw, gdzie przygotowanych będzie multum atrakcji dla dzieci, np. dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty plecenia makramy i wiele innych. Podczas wydarzenia znaleźć będzie można też strefę zdrowia, gdzie ulokowany zostanie punkt dietetyczny, a zainteresowani będę mogli odbyć bezpłatne badanie glukozy, cholesterolu, saturacji, ciśnienia tętniczego etc. Oprócz tego przy Żłobku Miejskim odbędzie się, na pewno dobrze wam znany, Festiwal Kolorów! 

Rozpiskę wszystkich atrakcji można znaleźć w linku poniżej: 

https://katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=5384&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}