Program “Słonecznik” – Wolontariat w MOPS Katowice

0
130

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach rozpoczyna Program “Słonecznik”, czyli akcję dla osób, które chcą pomagać osobom lub rodzinom, które tej pomocy potrzebują najbardziej! Jak zgłosić się do programu? Przedstawiamy to w naszym artykule. 

Osoby chętne do pomocy mogą już dziś zgłosić się do Programu “Słonecznik” organizowanego przez MOPS w Katowicach. Rola wolontariusza jest bardzo ważna, a także ma szeroki zakres działania – od pomocy osobom starszym, przez osoby niepełnosprawne, udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży, aż po po prostu spędzanie z tymi osobami wolnego czasu. 

Jak zgłosić się do programu jako wolontariusz? 

Wszyscy zainteresowani pełnieniem funkcji wolontariusza, mogą zadzwonić pod numer tel. 32 250 50 15 lub 572 333 750. Kontaktować można się także drogą elektroniczną na adres mailowy: cps@mops.katowice.pl.

Wolontariusze są poszukiwani przez cały rok, dlatego zgłaszać można się w każdej chwili. Istnieją jednak pewne warunki, które trzeba spełnić, by móc taką funkcję pełnić. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 18 lat. Status studenta, osoby pracującej lub bezrobotnej w tej kwestii nie są ważne. Warto pamiętać, że ta praca jest dobrowolna i nieodpłatna, w oparciu o umowę, na podstawie której zaangażowanie wolontariusza w pomoc musi przekraczać 2 godziny w tygodniu. 

Zachęcamy do zgłaszania się, ponieważ warto pomagać. Są także inne korzyści z bycia wolontariuszem, np. jest to szansa na zdobycie doświadczenia w pracy z ludźmi, poszerzenie swoich umiejętności i kompetencji. Zachęcamy także do odwiedzenia strony całego projektu na portalu Facebook, na którym można znaleźć więcej ciekawych informacji odnośnie całej akcji: https://pl-pl.facebook.com/slonecznikmopskatowice/.