Powrót rycerstwa na Zamku Ogrodzieniec!

0
159

Ekscytujące wydarzenie odbędzie się w sierpniu na Zamku Ogrodzieniec – na 2 dni powróci tam średniowiecze. Na widzów czeka mnóstwo atrakcji, a wisienką na torcie będą turnieje rycerskie.

Zamek Ogrodzieniec – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Podzamcze w województwie śląskim, około 2 km na wschód od Ogrodzieńca. Zamek został wybudowany w XIV – XV w. przez ród Włodków Sulimczyków.

Od wielu lat Turniej Rycerski na Zamku Ogrodzieniec cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających, jak i osób związanych z rycerstwem. Nie ma się czemu dziwić. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu oraz Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Głównym wydarzeniem jest Turniej rycerski, podczas którego zaproszone bractwa z Polski i zza granicy walczą o tytuł najlepszej drużyny i nagrodę, jaką jest Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego. Widzowie podczas festynu zobaczą liczne pokazy w konkurencjach kuszniczych, łuczniczych, na ostrza, zapasy rycerskie i inne. Na placu turniejowym znajdą się stragany z kuchnią staropolską oraz warsztaty rzemieślnicze. Widzowie będą mogli zobaczyć koncert zespołu Żniwa, pokaz alchemika czy pokaz rycerstwa konnego. 

Turniej jest rozłożony na 2 dni. Otwarcie turnieju jest zaplanowane na sobotę 20 sierpnia o godzinie 11:30. Pierwszy dzień turniejowy zakończy się o 20:00. Następnie, w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 11:00 rozpocznie się drugi dzień turniejowy. Zakończenie turnieju jest przewidziane na 17:00.